Księgowy / Księgowa

BORG AUTOMOTIVE SP. Z O.O. (BAZW)

Twój zakres obowiązków

Import WB z Banku

Ujmowanie WB w Księgach Rachunkowych

Uzgadnianie sald na Rachunkach bankowych do kont Księgi Głównej

Wycena zrealizowanych różnic kursowych na rachunkach bankowych

Prowadzenie rejestru przepływu gotówki na kontach bankowych

Kalkulacja zrealizowanych różnic kursowych na obrocie walutami na kontach bankowych

Ujmowanie skalkulowanych różnic w Księgach Rachunkowych

Uzgadnianie skalkulowanych zrealizowanych różnic kursowych na środkach pieniężnych pomiędzy Rejestrem a saldem kont Księgo Głównej

Kolekcjonowanie danych do sporządzenia deklaracji INTRASTAT

Zarządzanie procesem uzupełniania niezbędnych danych poprzez procesowanie żądania uzupełnienia brakujących danych

Sporządzanie deklaracji INTRASTAT

Sporządzanie Korekt Deklaracji, gdy jest taka potrzeba

GUS: C-01, C-05E, C-05I, DNUK, F-01, RF-01

Sporządzanie i wysyłanie na platformie GUS niezbędnych danych statystycznych (z obszaru danych dostępnych bezpośrednio z Ksiąg Rachunkowych)

Sporządzanie i wysyłanie sprawozdania do NBP

Księgowanie faktur Dostawców do PZ

Nasze wymagania

Wykształcenie min. średnie

Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

Znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem

Dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel)

Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole

Bardzo dobra organizacja pracy

Zaangażowanie i entuzjazm w zdobywaniu wiedzy i umiejętności

Wysoka kultura osobista i komunikatywność

Dyspozycyjność, kreatywność, umiejętność organizacji pracy