Man skal holde, hvad man lover. Det gør vi.
Middelfart Sparekasse og Nordfyns Bank er nu ét pengeinstitut med samlet set 130.000 kunder og 600 kolleger. Vi sagde, at fusionen var en vækst-case og ikke en øvelse i at finde besparelser. Nu er det tid til vækst. For at lykkes med det, har vi brug for dig. Rådgiveren, som kan hjælpe os med at trække endnu flere kunder til, og rådgiveren, der er klar til at tage godt imod de kunder, der af sig selv banker på vores dør.
Vi søger både erhvervs- og privatrådgivere til vores afdelinger i Odense. Meget snart har vi samlet ca. 22 kolleger i et erhvervscenter på Dannebrogsgade 1 i Odense. Nordfyns Banks tidligere hovedsæde i hjertet af Odense bliver basen for vores erhvervsrådgivere.
Privatkunderne kan fremover få rådgivning i vores afdelinger på Dannebrogsgade, Dalumvej og i Næsby. Hvilken af de tre afdelinger, du vil arbejde i, er op til dig. Du er velkommen, hvis du kan levere rådgivning i topklasse inden for de kendte discipliner som bolig, investering og pension - og vil bidrage til den gode stemning i afdelingen.
Hvis du har lyst til at blive en del af Middelfart Sparekasse og bidrage til vores udvikling i Odense, så kan du søge de ledige stillinger her. Vi indkalder løbende til samtale, så søg gerne hurtigst muligt.
Hvis du har spørgsmål til Middelfart Sparekasse som arbejdsplads, er du velkommen til at kontakte HR-direktør Helle Lund Gregersen på 27900547.
Hvis du vil vide mere om en specifik afdeling, er du velkommen til at kontakte:
- Odense erhverv: Erhvervscenterdirektør Torben Lervad Andersen på 59489502
- Skibhusvej: Afdelingsdirektør Henrik Lorentzen på 59489381
- Dalumvej: Afdelingsdirektør Thomas Bo Jørgensen på 27900536
- Næsby: Afdelingsdirektør Bo Andreassen Demant på 59489433.
ANSØGERTRÆNING
Vi vil gerne klæde dig bedst muligt på til at søge stillingen. Derfor tilbyder vi dig et gratis online-kursus, der klæder dig på til at lave en rigtig god ansøgning.
Træningen tager ca. 30 minutter, og du kan frit plukke i emnerne ud fra dit behov.
Forløbet udbydes af en ekstern leverandør, og Middelfart Sparekasse kan ikke se, hvilke kandidater der benytter sig af træningen.
Gå til ansøgertræning her
Tip en venAndre stillinger